BESTS OF GEORGIA 2025
„NEU - ეროვნული საგანმანათლებლო უნივერსიტეტი“ - ბიზნეს რეიტინგების კავშირისა და შვეიცარიის სარეიტინგო ასოციაციის მიერ დაჯილდოვდა, როგორც ინსტიტუცია, რომელმაც ბოლო ხუთი წლის განმავლობაში საქართველოს უმაღლესი განათლების სივრცეში შექმნა უნიკალური განვითარების დინამიკა. უნივერსიტეტი, რომელმაც შეძლო მცირე კოლეჯიდან ჩამოყალიბებულიყო ერთ - ერთ ყველაზე სწრაფად მზარდ ეროვნულ უნივერსიტეტად - საანგარიშო პერიოდისათვის NEU - მ მოახდინა 11 პროგრამის იმპლემენტაცია, რომელთაც მიენიჭათ უპირობო აკრედიტაცია საერთაშორისო ექსპერტთა ჩართულობით, ჩაერთო ევროკომისიის მიერ დაფინანსებული Erasmus+ საერთაშორისო კრედიტ მობილობის პროგრამაში, გახდა საერთაშორისო ორგანიზაციის EURAS - ის სრულუფლებიანი წევრი, შექმნა სამეცნიერო - კვლევითი ცენტრი, ჩამოაყალიბა იურიდიული კლინიკა და თანამშრომლობა დაიწყო 60 - ზე მეტ საერთაშორისო უნივერსიტეტთან მსოფლიოს მასშტაბით.
NEU - განვითარების ტემპით, ტრანსფორმაციით, სტრატეგიული მენეჯმენტით და განათლებისადმი პასუხისმგებლობით ქმნის ახალ აკადემიურ კულტურას საქართველოში - NEU ეს არის განათლების ახალი სტანდარტი.

BESTS OF GEORGIA 2025
"NEU - National Educational University" - was awarded by the Business Ratings Union and the Swiss Rating Association as an institution that has created a unique development dynamic in the Georgian higher education space over the past five years. The university, which has managed to develop from a small college into one of the fastest growing national universities - for the reporting period, NEU has implemented 11 programs that were granted unconditional accreditation with the involvement of international experts, joined the Erasmus+ international credit mobility program funded by the European Commission, became a full member of the international organization EURAS, created a scientific and research center, established a legal clinic and started cooperation with more than 60 international universities around the world.
NEU - creates a new academic culture in Georgia through its pace of development, transformation, strategic management, and responsibility for education - NEU is a new standard of education.