სტუდენტები და არჩევნები
"NEU - ეროვნული საგანმანათლებლო უნივერსიტეტის" სტუდენტებმა მონაწილეობა მიიღეს პროექტში "საარჩევნო პრაქტიკისა და პროცესის გამჭვირვალობის, ინკლუზიურობისა და სანდოობის მხარდაჭერა საქართველოში".
ევროპის საბჭოს საარჩევნო მხარდაჭერის პროექტი, დემოკრატიზაციის პროცესების მხარდასაჭერის მიზნით, ათ წელზე მეტია თანამშრომლობს ეროვნულ პარტნიორებთან.
პროექტმა, კომპლექსური, დროული და შედეგზე ორიენტირებული ღონისძიებებით, ხელი შეუწყო საქართველოში საარჩევნო პროცესების გამჭვირვალობის, ინკლუზიურობისა და სანდოობის გაუმჯობესებას 2024 წლიდან.
ევროპული სასამართლოს გადაწყვეტილებებზე საარჩევნო უფლებებთან მიმართებაში ნეუს პროფესორმა ლევან მესხორაძემ ისაუბრა და მონაწილეებს პროექტის თემატიკის ფარგლებში საუკეთესო პრაქტიკები გაუზიარა.

Students of the "NEU - National Educational University" participated in the project "Supporting the Transparency, Inclusiveness and Credibility of Electoral Practices and Processes in Georgia".
The Council of Europe's Election Support Project has been cooperating with national partners for more than a decade to support democratization processes.
The project, through comprehensive, timely and result-oriented measures, has contributed to improving the transparency, inclusiveness and credibility of electoral processes in Georgia since 2024.
NEU Professor Levan Meskhoradze spoke about the decisions of the European Court of Justice in relation to electoral rights and shared best practices within the framework of the project with the participants.